Коли варто звернутися до лікаря

Коли варто звернутися до лікаря
Кашель - це рефлекторна реакція, що забезпечує захист та очищення трахео-бронхіального дерева від таких подразливих агентів як мокротиння, гній, кров, слиз та сторонні частинки. Тому кашель відіграє в більшості допоміжну та захисну роль для організму

Наступає холодна пора року. А у нас же зима на зиму не завжди схожа, з жовтня по квітень мокрий сніг, дощ, холод. Сонця зовсім мало, ноги мокрі, промерзли на зупинці та ще й колега на роботі увесь день кашляв. І ввечері ми вже відчуваємо, як «дряпає» у горлі. Далі підвищується температура, приєднується нежить і все – простуда.

Ще одним з найбільш неприємних симптомів застуди, ГРВІ чи грипу є кашель.

Трохи загального визначення:

Кашель – це рефлекторна реакція, що забезпечує захист та очищення трахео-бронхіального дерева від таких подразливих агентів як мокротиння, гній, кров, слиз та сторонні частинки. Тому кашель відіграє в більшості допоміжну та захисну роль для організму [2].

Кашель може бути сухим і вологим. Але, у більшості випадків, за відсутності інших супутніх симптомів, жоден з цих видів не несе смертельної небезпеки і може лікуватися доступними препаратами [3,4].

Сухий непродуктивний кашель при перших ознаках хвороби можна полегшити і навіть взагалі зупинити. З цими функціями чудово справиться Пектолван Стоп. Комбінований препарат, що має протикашльову, муколітичну та відхаркувальну дію [1].

Вологий або продуктивний кашель менш неприємний ніж сухий, але також може виснажити та порушити звичний спосіб життя. При такому кашлі необхідно допомогти організму та подбати, щоб слиз легко відкашлювався. Пити багато рідини і приймати ліки з муколітичним, відхаркувальним, протизапальним ефектом, але лише після консультації з лікарем. Прекрасно справляються з такими функціями препарати Пектолван Плющ [6,7,9].

Пектолван Плющ – рослинний препарат на основі екстракту плюща звичайного. Працює як муколітичний засіб та чинить протикашлеву, відхаркувальну, спазмолітичну, протизапальну, антимікробну дії [9].

Однак іноді трапляються і симптоми при яких потрібно негайно звернутися до лікаря, неважливо скільки часу минуло від виникнення даних ознак:

 1. Кашель супроводжується високою (38-39ºС) температурою протягом кількох діб. Це може вказувати на пневмонію – запалення легеневих тканин з враженням альвеол [10,11, 4].
 2. Кашель супроводжується задишкою, болем у грудній клітині при диханні. Це дуже тривожний симптом, причиною якого може бути важке запалення легенів з ураженням сегмента або частки легені — крупозна пневмонія [13].
 3. Раптові, тривалі напади сильного кашлю з болем у грудній клітині можуть бути ознакою коклюшу – гостра антропонозна бактеріальна інфекційна хвороба дихальних шляхів [12].
 4. Кашель супроводжується відділенням густого зеленуватого мокротиння. Може бути симптом пневмонії [10,11,13].
 5. Кашель, що супроводжується відділенням мокротиння з прожилками крові. Це загрозливе явище може свідчити про складні патологічні процеси в організмі при таких захворюваннях як туберкульоз або рак легенів [14,15].
 6. Кашель, який супроводжується нападами задишки, після фізичного навантаження або вночі. При серцевій недостатності може виникати кашель, який пояснюється застоєм рідини в легеневій тканині. Це порушення в системі кровообігу і роботі серця [10,18].
 7. Кашель продовжується більше тижня та інтенсивність його зростає. Це вказує на ускладнення після ГРВІ або грипу. Також може бути наслідком неефективного лікування, чи інших захворювань [10,11,13,14,15].
 8. Кашель, супроводжується слабкістю, зниженням ваги тіла. Виражений симптом туберкульозу або раку легень [14,15].
 9. Кашель, що супроводжується рясним потовиділенням (особливо вночі). Може бути ознакою туберкульозу та порушень серцево-судинної системи та інших серйозних захворювань [10,14].
 10. Рясне виділення мокротиння. Такий симптом, серед багатьох інших причин може говорити і про обструктивний бронхіт – обширний складний запальний процес у бронхах [17].
 11. Зміна голосу. Такий cимптом може бути спричинений запаленням гортані при респіраторних інфекціях [16].
 12. Кашель, який супроводжується стійким (більше 2 тижнів) підвищенням температури тіла. Поширене явище, яке може вказувати на багато різних захворювань.[10,11,12,14,15]
Але коли з перерахованих симптомів Вас тривожить лише кашель, то проконсультувавшись з лікарем для комплексного лікування можна обрати засіб з лінійки Пектолван! При кожному кашлі – свій Пектолван! [1,10]
Список використаних джерел:
 1. Інструкція до застосування лікарського засобу Пектолван Стоп.
 2. Фармацевтична енциклопедія України, Кашель
 3. Cough in the Pediatric Population, Alan B. Goldsobel and Bradley E. Chipps, The Journal of Pediatrics, 2010
 4. Cough in children: definitions and clinical evaluation Position statement of the Thoracic Society of Australia and New Zealand Anne B Chang, Lou Landau, Peter Van Asperen, Nicholas Glasgow, American Medical Journal, 2006
 5. Особенности терапевтической тактики при остром бронхите у детей, В.Н. Буряк, Здоров’я України, 2014.
 6. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ПРЕПАРАТА “ПЕКТОЛВАН Ц” В КОМПЛЕКСНОЙ ТЕРАПИИ ОСТРЫХ ОБСТРУКТИВНЫХ БРОНХИТОВ У ДЕТЕЙ, Кузнецов С.В., Вовк Т.Г., Татаркина А.М., Копейченко Т.С., Кипаренко А.Ю., Баталичева И.И., Рожнова А.С., Кафедра детских инфекционных болезней ХНМУ
 7. Досвід застосування екстракту листя плюща в комплексній терапії гострих обструктивних бронхітів у дітей, Марушко О.В., Московенко Ю.Д., Здоровье ребёнка, 2016
 8. ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ ПЕКТОЛВАН® СТОП У ДІТЕЙ ІЗ ГОСТРИМИ РЕСПІРАТОРНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ, ЩО СУПРОВОДЖУЮТЬСЯ НЕПРОДУКТИВНИМ КАШЛЕМ, Ю.В. Марушко, Т.В. Гищак, О.В. Лисовець, М.Ю. Мика, Є.Ю. Марушко, 2015
 9. Інструкція до застосування лікарського засобу Пектолван Плющ.
 10. Пневмонии: сложные и нерешенные вопросы диагностики и лечения, Ю.К Новиков
 11. Дифференциальная диагностика и антибактериальная терапия пневмоний, В.Е.Ноников Consilium Medicum №12, 2001
 12. Does This Coughing Adolescent or Adult Patient Have Pertussis?, Paul B. Cornia, MD Adam L. Hersh, MD Benjamin A. Lipsky, MD, Journal of American Medical Association, 2010
 13. Крупозная пневмония: история изучения (от С.П. Боткина до наших дней) О.В. Фесенко, А.И. Синопальников, КЛИНИЧЕСКАЯ МЕДИЦИНА, № 9, 2012
 14. Рак легкого А.Х. Трахтенберг, К.И. Колбанов, АтмосферА. Пульмонология и аллергология, 2008
 15. Дифференциальная диагностика туберкулеза легких М.А. Карачунский, АтмосферА. Пульмонология и аллергология, 2005
 16. ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ ДИАГНОСТИКА ХРОНИЧЕСКОГО ЛАРИНГИТА У ДЕТЕЙ, В. Х. Сосюра, Г. Н. Баяндина, Г. В. Михалева, 2012
 17. Инфекция и хроническая обструктивная болезнь легких, Л.И.Дворецкий, Consilium Medicum №12 2001
 18. Диагностика и лечение хронической сердечной недостаточности, Мареев В.Ю., Агеев Ф.Т., Сердечная недостаточность, 2010

Пектолван - експерт у лікуванні кашлю!

Оберіть Пектолван

Популярні статті про кашель та його лікування

Ознайомтесь з додатковою інформацією про кашель та його лікування

Етикет кашлю

Під час кашлю у вірусів виникає можливість подорожувати разом з краплинками мокротиння на достатньо далекі відстані (до кількох метрів). Тому кашель під час інфекцій верхніх дихальних потрібно контролювати. Як же ж правильно кашляти - розглянемо далі у статті.

Коли варто звернутися до лікаря

Кашель - це рефлекторна реакція, що забезпечує захист та очищення трахео-бронхіального дерева від таких подразливих агентів як мокротиння, гній, кров, слиз та сторонні частинки. Тому кашель відіграє в більшості допоміжну та захисну роль для організму

Кашель, який розпочався недавно

Будь-яка вірусна інфекція що вражає дихальні шляхи обов’язково буде супроводжуватися кашлем. Цей симптом крім неприємного відчуття може ускладнюватись і при неефективному лікуванні перетікати в більш складні форми захворювань.

Кашель при грипі та ГРВІ

Болі в м’язах і озноб, який свідчить про підвищення температури є наступними симптомами ГРВІ та грипу. Далі приєднується кашель, нежить та біль у горлі.

Підпишіться на нові статті про кашель та його лікування

  Питання та відповіді

  Перегляньте питання та відповіді щодо лікарських засобів лінійки Пектолван

  Яка сировина використовується для виробництва сиропу Пектолван Плющ?

  Для виробництва сиропу Пектолван Плющ ми використовуємо сировину сухого екстракту листя плюща європейського виробництва.

  Який на смак сироп Пектолван Плющ?

  Пектолван Плющ має приємний вишневий смак.
  Даний смак обраний для того, щоб дітки не відмовлялися від прийому ліків, а саме лікування було приємним. Запевняємо, що усі використані у сиропах смакові добавки є безпечними і дозволеними для вживання дітям, відповідно до найсучасніших європейських вимог.

  Будьте здорові!

  Що мітиться в упаковці з сиропом Пектолван Плющ?

  В упаковці сиропу Пектолван Плющ містяться:
  * скляний флакон з відповідним сиропом,
  * інструкція для медичного застосування відповідного лікарського засобу,
  * спеціальна мірна ложечка, яка містить необхідні для точного дозування поділки.

  Чи можна застосовувати засоби для лікування кашлю Пектолван Плющ одночасно з прийомом антибіотиків?

  Лікарський засіб для лікування кашлю Пектолван Плющ можна застосовувати одночасно з прийомом антибіотиків. Окрім того, Пектолван Плющ володіє антимікробною дією.
  Будьте здорові!

  Чи можна застосовувати засоби для лікування кашлю Пектолван одночасно з парацетамолом?

  Лікарські засоби для лікування кашлю Пектолван можна застосовувати разом з прийомом парацетамолу та інших жарознижувальних засобів, що відпускаються без рецепта лікаря.
  Будьте здорові!

  Чи впливає застосування крапель Пектолван Ісландський Мох на здатність керувати автомобілем чи іншими механізмами?

  У терапевтичних дозах (згідно інструкції) застосування крапель Пектолван Ісландський Мох не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

  На скільки днів лікування вистачає крапель Пектолван Мох для дорослих?

  При застосуванні крапель Пектолван Мох для дорослих по 30 крапель тричі на добу флакону вистачить на 12 днів лікування.