Етикет кашлю

Етикет кашлю
Під час кашлю у вірусів виникає можливість подорожувати разом з краплинками мокротиння на достатньо далекі відстані (до кількох метрів). Тому кашель під час інфекцій верхніх дихальних потрібно контролювати. Як же ж правильно кашляти - розглянемо далі у статті.

Ніколи ще кашель не здавався на стільки небезпечним як зараз. Справді – ризик захворіти на небезпечний вірус від того, що на тебе хтось кашляне – достатньо високий і це перетворює кашель з захисного механізму у щось схоже на зброю. Необережне поводження зі своїм кашлем, або ж нехтування правилами захисту серед людей, які кашляють, може мати не дуже благоприємні наслідки.

 

Під час кашлю у вірусів виникає можливість подорожувати разом з краплинками мокротиння на достатньо далекі відстані (до кількох метрів). Тому кашель під час інфекцій верхніх дихальних потрібно контролювати.

Як же ж правильно кашляти і поводитись біля того, хто кашляє, щоб і людям не нашкодити і себе захистити? Розглянемо далі у статті.

Якщо кашляєте саме Ви.

Якщо Ви відчуваєте, що захворіли – у першу чергу варто звернутися до свого лікаря та обрати з ним тактику діагностики та лікування. При вірусних інфекціях одними з рекомендацій будуть: залишитися вдома, значно обмежити кількість контактів з людьми, у тому числі з рідними та близькими, щоб запобігти їх зараженню, та дотримуватись тактики лікування, обраної лікарем.

Якщо ж Вам доводиться бути «на людях» і Ви відчуваєте наближення кашлю, то згадайте наступні поради, щоб не заразити оточуючих:

 • Кашляйте у хустинку чи серветку.
 • Після того, як відкашляєтесь – викиньте серветку до смітника, максимально уникайте контакту з мокротинням на серветці.
 • Якщо немає під рукою хустинки чи серветки – кашляти можна у згин ліктя, однак не рекомендується кашляти в долоню.
 • Якщо контакту з мокротинням уникнути не вдалося, або ж довелося кашляти в долоню – обов’язково вимийте руки з милом та/або продезінфікуйте руки антисептиком
 • Користуйтеся захисною медичною маскою та/або іншими засобами захисту органів дихання та слизових оболонок очей.
 • Уникайте великих скупчень людей, адже кашель може виникнути раптово та спонтанно і не завжди можна встигнути прикритися, та ще й оточуючі можуть досить негативно відреагувати на Ваш кашель – майте це на увазі.

Якщо кашляють поряд з Вами

Якщо Ви опинилися серед великого скупчення людей – є імовірність, що хтось з них хворіє на вірусну інфекцію та може кашлянути прямо на Вас, або ж щойно кашляв (перед Вашим приходом). У такому разі:

 • Користуйтеся захисною маскою та/або іншими засобами захисту органів дихання та слизових оболонок очей.
 • Якщо поряд вас є людина, яка кашляє, – за можливості одразу зробіть усе, щоб триматися на максимальній відстані від місця можливого розповсюдження вірусу.
 • За можливості старайтеся уникати місць великого скупчення людей.

Розповсюдження віруса може нагадувати рух бумеранга і всі ми знаємо як боляче буває людям, які не знають що це таке. Якщо так сталося, що Ви захворіли, то зробіть максимум для того, щоб не захворіли люди навколо, адже навіть, якщо вони Вам не знайомі, захворівши, вони збільшують рівень захворюваності в країні, можуть заразити через кілька днів вже Ваших близьких або повторно Вас самих… взагалі важко навіть уявити усі можливі варіанти, як необережний кашель може повернутися зовсім іншою проблемою.

Тому бережіть себе, будьте відповідальними, бережіть близьких та будьте здорові!

Джерело:

https://www.news24.com/health24/Medical/Cough/About-cough/yes-there-is-a-right-way-to-cough-and-heres-how-20190521

Пектолван - експерт у лікуванні кашлю!

Оберіть Пектолван

Популярні статті про кашель та його лікування

Ознайомтесь з додатковою інформацією про кашель та його лікування

Етикет кашлю

Під час кашлю у вірусів виникає можливість подорожувати разом з краплинками мокротиння на достатньо далекі відстані (до кількох метрів). Тому кашель під час інфекцій верхніх дихальних потрібно контролювати. Як же ж правильно кашляти - розглянемо далі у статті.

Коли варто звернутися до лікаря

Кашель - це рефлекторна реакція, що забезпечує захист та очищення трахео-бронхіального дерева від таких подразливих агентів як мокротиння, гній, кров, слиз та сторонні частинки. Тому кашель відіграє в більшості допоміжну та захисну роль для організму

Кашель, який розпочався недавно

Будь-яка вірусна інфекція що вражає дихальні шляхи обов’язково буде супроводжуватися кашлем. Цей симптом крім неприємного відчуття може ускладнюватись і при неефективному лікуванні перетікати в більш складні форми захворювань.

Кашель при грипі та ГРВІ

Болі в м’язах і озноб, який свідчить про підвищення температури є наступними симптомами ГРВІ та грипу. Далі приєднується кашель, нежить та біль у горлі.

Підпишіться на нові статті про кашель та його лікування

  Питання та відповіді

  Перегляньте питання та відповіді щодо лікарських засобів лінійки Пектолван

  Яка сировина використовується для виробництва сиропу Пектолван Плющ?

  Для виробництва сиропу Пектолван Плющ ми використовуємо сировину сухого екстракту листя плюща європейського виробництва.

  Який на смак сироп Пектолван Плющ?

  Пектолван Плющ має приємний вишневий смак.
  Даний смак обраний для того, щоб дітки не відмовлялися від прийому ліків, а саме лікування було приємним. Запевняємо, що усі використані у сиропах смакові добавки є безпечними і дозволеними для вживання дітям, відповідно до найсучасніших європейських вимог.

  Будьте здорові!

  Що мітиться в упаковці з сиропом Пектолван Плющ?

  В упаковці сиропу Пектолван Плющ містяться:
  * скляний флакон з відповідним сиропом,
  * інструкція для медичного застосування відповідного лікарського засобу,
  * спеціальна мірна ложечка, яка містить необхідні для точного дозування поділки.

  Чи можна застосовувати засоби для лікування кашлю Пектолван Плющ одночасно з прийомом антибіотиків?

  Лікарський засіб для лікування кашлю Пектолван Плющ можна застосовувати одночасно з прийомом антибіотиків. Окрім того, Пектолван Плющ володіє антимікробною дією.
  Будьте здорові!

  Чи можна застосовувати засоби для лікування кашлю Пектолван одночасно з парацетамолом?

  Лікарські засоби для лікування кашлю Пектолван можна застосовувати разом з прийомом парацетамолу та інших жарознижувальних засобів, що відпускаються без рецепта лікаря.
  Будьте здорові!

  Чи впливає застосування крапель Пектолван Ісландський Мох на здатність керувати автомобілем чи іншими механізмами?

  У терапевтичних дозах (згідно інструкції) застосування крапель Пектолван Ісландський Мох не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

  На скільки днів лікування вистачає крапель Пектолван Мох для дорослих?

  При застосуванні крапель Пектолван Мох для дорослих по 30 крапель тричі на добу флакону вистачить на 12 днів лікування.